Son dakika: MİT’ten Suriye’ye SİHA’larla operasyon! PKK/YPG’ye ait tesis, mühimmat depoları imha edildi

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) PKK’nın Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na yönelik gerçekleştiren saldırının ardından, Suriye’de PKK/YPG’ye ait bina ve tesisleri hedef aldı. Ankara saldırısının Suriye’de planlandığı ve eyleme katılan örgüt mensuplarının bu alandan Türkiye’ye geçtiğinin öğrenilmesinin ardından MİT, Suriye’de konuşlu PKK/YPG askeri tesislerinin ve örgütün yönetici kadrolarını hedef aldı.

Hedef alınan tesisler arasında PKK/YPG’nin silah ve mühimmat depoları, saldırı/sabotaj birimleri ve örgüte ait Ar-Ge merkezlerinin yer aldığı belirtildi. Operasyonların, planlanan hedefe ulaşıncaya kadar devam edeceği öğrenildi.

ANKARA’DAKİ SALDIRIYA SERT CEVAP

CNN TÜRK Muhabiri Paşa Alyurt şu bilgileri paylaştı: Ankara saldırısının Suriye’de planlandığının öğrenilmesinin arından MİT harekete geçti ve Suriye’deki sözde askeri tesisleri cephanelikler ve depolar hedef alındı. Örgüte ait birçok unsur etkisiz hale getirildi, askeri sığınaklar imha edildi. 

‘BÜYÜK BİR CEZA KESİLDİ’

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar CNN Türk’te yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: Milli İstihbarat Teşkilatı açıklama yaptı. Benim gördüğüm Rakka’ya kadar indiler. Mühimat silah depoları, kampları, özel güç diye tanımladıkları sözde suikast birimlerinin yapılandığı birimlerin hedef alındığını görüyoruz. Kendilerine büyük bir ceza kesildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x