Muhalif medyanın “Erdoğan’ın rahatsızlığı nedeniyle programlar iptal” yalanı çabuk söndü

AK Parti’nin büyük kongre hazırlığı sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti genel merkezine geldi.

Muhalif medyada sabah saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün katılacağı AK Parti grup toplantısı ve yarın gerçekleştirmesi beklenen İspanya ziyaretinin, Erdoğan’ın rahatsızlığı nedeniyle iptal edildiği yalanı hızla yayıldı.

ALGIYI ÇÜRÜTEN GÖRÜNTÜLER

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan saat 15:00 sularında, AK Parti Genel Merkezi’ne geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, AK Parti Genel Başkanvekilleri Binali Yıldırım ve Efkan Ala ile genel başkan yardımcıları karşıladı.

ERDOĞAN’IN BU HAFTA GÜNDEMİ ÇOK YOĞUN

2024 seçimlerine giderken parti kademelerindeki revizyon ve listelerle yakından ve birebir ilgilenmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesaisinin önemli bir kısmını meşgul ediyor.

5 EKİM’DE İSPANYA’DAKİ ZİRVE

Erdoğan’ın İspanya’nın Granada kentinde 5-6 Ekim tarihlerinde yapılacak Avrupa Siyasi Topluluğu (AST) ile Avrupa Birliği Hükümet ve Devlet Başkanları zirvesinde de olması planlanıyordu ancak Azerbaycan, Türkiye’nin de katılması şartının kabul edilmemesi nedeniyle zirveye katılmama kararı aldı.

İSPANYA BAŞBAKANI DAVET ETMİŞTİ

Erdoğan, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile telefon görüşmesi yapmış ve Erdoğan İspanya’ya davet edilmişti. İki ülke arasındaki ilişkiler ve bölgesel gelişmelerin konuşulacağı ziyaret için Erdoğan yarın İspanya’ya hareket edecekti. 

KONGRE HAZIRLIĞI

CNN TÜRK Muhabiri Arda Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Genel Merkezi’ne yaptığı ziyaretle ilgili gelişmeleri aktardı:

AK Parti olağan 4. büyük kongresine hazırlanırken Cumhurbaşkanı Erdoğan da kongreye dair hazırlık mesaisini genel merkezde sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, genel başkan yardımcıları da dahil olmak üzere geniş bir kadroyla AK Partililer karşıladılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın akşama kadar sürecek olan mesaisi artık başlıyor. Kongrede atılacak adımlar, MKYK listesinde yapılacak değişiklikler, bununla birlikte MYK listesinin belirlenmesi için sürdürülen yoğun mesai AK Parti Genel Merkezi’nde başlayacak.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x