Muğla’da belediyenin barınağı, 3 bin 83 hayvanı sahiplendirdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılında açılışını yaptığı Geçici Hayvan Bakımevi’nde 2023 yılında 350, 2018’den beri ise 3 bin 83 hayvan sahiplendirilerek yeni evlerine yerleştirildiği belirtildi.

44 BİN 606 HAYVAN TEDAVİ EDİLDİ

Büyükşehir Geçici Hayvan Bakımevinde ilk kabul, yavrulu anne bakım, karantina, muayene, ameliyathane, müşahede ve kedi üniteleri ile açık-kapalı kafesler ile doğal yaşam park alanları bulunuyor. 37 bin 349 metrekarelik arazi üzerine inşa edilen Geçici Hayvan Bakımevinde bugüne kadar 44 bin 606 hayvan tedavi edilirken, 22 bin 8 hayvan kısırlaştırıldı ve 1405 hayvana da cerrahi müdahalede bulunuldu.

GÜRÜN: SEVGİYLE SAHİPLENDİRİYORUZ

Muğla’da yaşayan tüm canlılar için hizmet ürettiklerini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Türkiye’nin en donanımlı geçici hayvan bakımevini Muğla’ya kazandırmanın ve hayatı birlikte paylaştıkları candostları da yeni ailelerine kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Başkan Gürün; “2018 yılında doğal yaşam alanlarına sahip, modern tıbbi cihazlarla donattığımız Geçici Hayvan Bakımevi’mizi Muğla’mızın hizmetine sunmuştuk. Burada hayvanlarımızın aşıları, tedavileri ve bakımları uzman personelimiz tarafından özenle yapılıyor. Sağlığına kavuşan can dostlarımızın sahiplendirilmesi, yeni bir ailesinin olması ise bizleri ayrıca mutlu ediyor. ‘Satın Alma Sahiplen’ sloganımız, sevgi, hoşgörü ve güler yüzü benimsemiş hemşehrilerimizin sayesinde bugüne kadar 3 bin 83 candostumuzu yeni ailelerine kavuşturduk. Vatandaşlarımıza satın almayın, sahiplenin çağrımızı bir kez daha buradan yineliyor, bugüne kadar can dostlarımızı sahiplenen hemşerilerimize de teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x