Eski Arjantinli Futbolcu Carlos Tevez’in Dert Yandığı Durum Futbolseverler Tarafından Tiye Alındı

Arjantin Premier Ligi ekiplerinden Independiente’de teknik direktörlük yapan Carlos Tevez, kulüp kadrosundaki futbolcularıyla alakalı dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

2006 Dünya Kupası’nın ardından İngiltere Premier Lig ekiplerinden West Ham’a transfer olan daha sonrasında da Manchester takımları ile hafızlara kazınan Tevez, geçtiğimiz yıl teknik direktörlük kariyerine başlamıştı.

Rosario Central ile anlaşan eski milli futbolcu, üç ay sonra görevinden ayrılmıştı.

39 yaşındaki yıldız isim, ağustos ayında ülkesinin köklü kulüplerinden Independiente’nin teknik direktörlük görevine getirildi.

Yeni takımın başında sekiz maça çıkan Tevez, bu maçlarda yalnızca bir mağlubiyet alarak dikkatlerini üzerine çekmeyi başardı.

Geçtiğimiz günlerde de takım hakkında değerlendirmelerde bulunan Arjantinli, yaptığı açıklamalarla ülkesinde gündeme oturdu.

Tevez, futbolcularından üçünün toplama çıkarma bilmediğini açıkladı ve bunu yoksulluk olarak nitelendirdi.

‘Bugün kadromuzdaki üç oyuncu bana toplama ve çıkarma yapmayı bilmediklerini söyledi. Bunun adı yoksulluktur. Bir çocuğa yemek getirebiliriz, ona pek çok konuda yardım edebiliriz ama oyuncular kendini nasıl savunacağını bilmeli, imzaladığı şeyi okuyabilmeli. Onlara bir öğretmen vermek için kulüple bir proje hazırlıyoruz ve antrenmanlardan sonra 2 saat ders alacaklar.’

Basında geniş yer bulan açıklama, sosyal medyada da büyük ses getirdi. İşte Tevez’in açıklamalarına gelen yorumlar ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x