Yine Elon Musk Yine Pump: Bu Altcoin Tweetle Zıpladı!

Kripto para piyasasının yakından takip edilen isimlerinden Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus ve Tesla CEO’su Elon Musk, yakın zamanda Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla beraber CNBC Mad Money programının sunucusu Jim Cramer’ı trollediler! Tweet’lerin ardından popüler altcoin DOGE fiyatında yaşanan yükseliş, birçok yatırımcıyı sevindirdi! İşte detaylar…

DOGE kurucusu ve Elon Musk’tan gelen tweet’ler, popüler altcoin projesini uçurdu!

Kripto para piyasasına yönelik yorumlarıyla dikkat çeken Jim Cramer, uzun bir süredir yaptığı yanlış tahminlerle kripto para topluluklarının hedefinde bulunuyor. Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve popüler altcoin DOGE hakkında yaptığı yanlış tahminler sonucunda birçok topluluk tarafından alay konusu olan Cramer, hafta başında mevcut Bitcoin rallisi hakkında yorumlarda bulundu. Yaptığı yorumlarda Mad Money sunucusu, bu rallide “BTC satacağını ve hiçbir zaman BTC destekçisi olmadığını” belirtti.

Öte yandan 16 Mart tarihinde “Nasdaq’ı short (kısa) pozisyon alın ve ardından beni cenazenize davet edin.” Tweet’ini atan Cramer’e kripto topluluğundan cevap gecikmedi. Topluluklardan gelen yanıtlar CNBC Mad Money sunucusu ve finans uzmanı Jim Cramer’i ağır bir şekilde trolledi ve birçok kullanıcı yine yanlış bir tahminde bulunmasını bekleyeceğini aktardı. Bununla beraber, Nasdaq hisse senetleri ve Bitcoin’in son zamanlarda güçlü bir şekilde ilişkili olduğunu, ancak yukarıda bahsedildiği gibi Cramer’in Bitcoin karşıtı olduğunu belirtmekte fayda var. Bu durumda BTC eleştirmeni CNBC sunucusu, dolaylı olarak BTC’yi desteklediğinin farkında olmayabilir.

Bitcoin (BTC) günün erken saatlerinde 26 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başarırken popüler altcoin Dogecoin kurucusu Billy Markus, Cramer hakkında “işinde iyi” sözlerini tweet’ledi. Elon Musk ise Star Wars film serilerine atıfta bulunarak “Güç, ters Cramer ile güçlüdür!” yorumlarında bulundu.

Dogecoin yüzde 10’un üzerinde yükseliş yaşadı!

Bir diğer yandan Dogecoin ve Bitcoin yükselişe geçiyor. Özellikle son 24 saat içerisinde lider kripto’nun yükselişi ve Elon Musk’ın tweeti ile beraber pump’lanan altcoin projesi DOGE, yüzde 6 yükseldi. Son 2 günlük süreç içerisinde ise yüzde 10 değer kazandı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere DOGE’nin anlık fiyatı, 0,074923 dolar seviyesinde bulunuyor.

DOGE 1 haftalık fiyat grafiği

Bununla beraber Dogecoin balina izleme platformu @DogeWhaleAlert’e göre son 24 saatlik süreç içerisinde, büyük anonim balinalar birkaç büyük kripto işleminde bulunarak yüz milyonlarca DOGE aktarımında bulundu. En büyük transferlerden biri ise tek seferde 135 milyon DOGE aktarımı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir