Hangi Altcoinler Golden Cross Oluşturdu? İşte Tahminler!

The Bull lakaplı kripto analisti Tony, Bitcoin ve iki altcoin’de ‘golden cross’ oluştuğunu söylüyor. Analiste göre, BTC ve bu altcoinler patlayıcı bir ralli için hazırlanıyor!

Golden Cross’ BTC ve bu altcoinler için boğa sinyalleri veriyor!

Kripto para piyasası, Bitcoin’in hakimiyeti azaldıkça altcoinlerin zemin kazanmasıyla önemli bir değişime tanık oluyor. Kripto fiyat oracle’larından alınan son veriler, Bitcoin hakimiyetinin son birkaç gün içinde yaklaşık yüzde 4,3 oranında azaldığını gösteriyor. Böylece, BTC hakimiyeti yaklaşık yüzde 49,81’e düştü. Bu yüzden, Bitcoin’in fiyatı önümüzdeki günlerde potansiyel zayıflık işaretleri gösteriyor. Öte yandan, kripto nakit akışı altcoin piyasasına yöneldi. Özellikle XLM ve Chainlink (LINK) gibi orta ölçekli altcoinler son iki günde önemli kazançlar elde etti.

Kripto para piyasasındaki karışık sinyallerin ortasında, genel momentum yükseliş görünümüne işaret ediyor. Ufuktaki heyecan verici bir gelişme, Bitcoin, Ethereum ve XRP için 50 ve 200 Hareketli Ortalamalar arasında tarihte ilk kez eş zamanlı olarak 3 günlük bir ‘golden cross’ oluşması olasılığı.

Bu varlıkların her biri daha önce farklı zamanlarda 3 günlük bir ‘golden cross’ yaşadı. Bununla birlikte, bu eşzamanlı olayın makro bir yükseliş görünümüne işaret etmesi mümkün. Bu dijital varlıklarda geçmişte yaşanan 3 günlük ‘golden cross’ örnekleri tarihsel olarak piyasa koşullarının iyileşmesine yol açtı. Ayrıca, 2022’deki düşüş piyasasının ardından gelecek için iyimserliğe neden oldu.

Temel destek ve kurumsal ilgi

Kripto piyasasının büyüme beklentilerine duyulan güven, son SEC vs Ripple davasıyla desteklendi. Bu yasal gelişme kripto para sektörünün geleceğine yönelik beklentileri yükseltti. Ayrıca, dünya çapında giderek artan sayıda kurumsal yatırımcı Bitcoin ve diğer en iyi kripto varlıklarını bilançolarına ekleyerek piyasanın büyüme potansiyelini daha da sağlamlaştırdı.

IntoTheBlock’tan Bitcoin için önemli metrikler

Bitcoin 30.000 dolar psikolojik destek seviyesinin altına inerek, traderlar ve yatırımcılar arasında endişe yarattı. Önde gelen bir Blockchain veri kaynağı olan IntoTheBlock, BTC için izlenmesi gereken önemli metrikleri paylaştı. IntoTheBlock, 30.000 doların altına düşmesine rağmen, Bitcoin sahiplerinin yaklaşık %68,96’sının şu anda kârlı bir konumda olduğunu belirtti. Ayrıca, bunun piyasada mücadele eden diğer birçok altcoinin aksine olduğunu kaydetti.

Bununla birlikte rapor, bir önceki güne ait aktif adreslerin %49,66’sının şu anda kayıp yaşadığını vurguluyor. Bu adreslerin çoğu mevcut piyasa fiyatının biraz üzerinde Bitcoin satın almış durumda. Bu gözlem, Bitcoin fiyatı düşmeye devam ederken bu yatırımcıların tokenlerini ellerinde tutup tutmayacakları ya da kapitülasyona başvurup başvurmayacakları konusunda endişelere yol açıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC, son iki hafta içinde %7’nin üzerinde değer kaybetti. Uzmanlara göre, bu noktada kapitülasyonun, daha yüksek satış baskısını tetiklemesi mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x