2023’ün ilk Güneş tulması ne zaman?Hangi burçlar etki altında kalacak, yaşama yansıması nasıl olacak?

20 nisan 2023 sabahı Hint Okyanusu’nun güneyinde, Kerguelen Adalarının yaklaşık 200 km batısına yerel saatle 07:37’de (02:37 gmt) Ay’ın gölgesinin düşmesi ile başlayacak olan tutulma Ay’ın gölgesi kuzeydoğuya doğru hareket ederken yaklaşık 5 km genişliğindeki bir şeritte en çok 6 saniye sürecek halkalı Güneş tutulması izlenebilecek.20 Nisan 2023’teki Güneş tutulması hem tam Güneş tutulması hem de “ateş çemberi” veya halkalı Güneş tutulması özelliklerini gösteren melez bir tutulma olacak. Üstelik Koç burcunda ve 29 derece de. Etkisi 6 ay önce başlayacak, 1 yıla kadar devam edecek.

2023 YILININ İLK TUTULMASI
Nisan ayında hem bireysel olarak hem de kolektif olarak kadersel dönemeçler yaşayacağımız zamanlar bizleri bekliyor olacak. Neden derseniz çünkü 2023 yılının ilk tutulmasını Nisan ayında yaşayacağız ve bu tutulma Hibrit bir tutulma olacak.Tutulma nisanın sonu ve mayısın ilk haftası meydana geliyor. Ve nisan ayında Jüpiter ve Rahu kavuşuyor. Bu kavuşma nisan ayının bütün dünyada ve bizde çok önemli gelişmelere gebe olabileceğini, finansal sistemde muazzam değişiklikler olabileceğini de savaşlara açık bir süreç olduğunu gösteriyor.
Özellikle nisanın ikinci yarısından itibaren bu yenilenme sürecinin çok hızlanacak ve bu enerjiden en çok Koç, Terazi, Aslan ve Yay burçları etkilenecek.
Hemen ayın başında yapacağınız her türlü atılım, girişim uzun soluklu ve kalıcılık vaat eden etkileri barındıran çok değerli bir zaman dilimi olacak. Her türlü yeni başlayacağınız girişim için değerlendirebileceğiniz günler olacaktır. 3 Nisan ve 4 Nisan civarında bazı haberler gündemi meşgul edebilir. Bu haberler güçlü kişilerin verdikleri gergin demeçler olabileceği gibi, patlama, kaza, volkanik hareketler, isyan ve madenlerle ilgili de olabilir.

DOLUNAY TERAZİ BURCUNDA


6 Nisan tarihinde 16 derece Terazi burcunda gerçekleşecek olan dolunay finans ve ilişki konularına odaklanmamıza sebep olacaktır. Bireysel olarak hayatımızı ve ilişkilerimizi derleyip toplamak yönünde yoğun bir güdü duyarken, arkamızdan dönen dolapların açığa çıkmasına sebep olacak bir dolunay bizleri bekliyor. İlişkileri ve para piyasalarını dalgalandıracak olan dolunay bazılarını ciddi anlamda yaralayacaktır. Jüpiter ile beraber çalışacak olan dolunay ilahi şansı da beraberinde getiriyor bizlere. Özellikle bugün bu dolunay ile sizi üzen her konu aslında farkında olmasanız da sizi ilahi olarak koruyan şanslı bir dolunay olacak. Bu dolunay ile birlikte idrar yolu, böbrek ve damar sorunlarına karşı dikkatli olmakta fayda olacaktır. Finansal açıdan ise ayın ilk yarısı olumlu göstergeler hakimken ayın 13’ünden itibaren dikkatli olunması gerekiyor .

KOÇ BURCUNDA HİBRİT GÜNEŞ TUTULMASI

Bu ayın en önemli gökyüzü olaylarından biri ve belki de 2023 yılına damgasını vuracak olan 20 Nisan tarihinde 29° Koç burcunda gerçekleşecek olan hibrit Güneş tutulması olacak. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, hibrit Güneş tutulması demek dünyanın farklı yerlerinden farklı şekilde gözlemlenecek olması demektir. Genellikle hibrit güneş tutulmaları, diğer tutulmalardan çok daha sert etkilere sahip olan ve bu etkilerin takribi beş sene kadar sürdüğü tutulmalardır. Öte yandan daha önce defalarca belirttiğim üzere 29 derece bir burcun en krizli derecesidir. Koç burcu ise zaten Mars yönetiminde olan bir burç olduğundan, polis, ordu, asker, itfaiye, savaş, yangın hep Koç burcu ile ilgilidir. Bu tutulma ile birlikte önümüzdeki süreçte Ukraynadaki savaşın seyri değişecek ve son derece ciddi boyutlarda agresyon enerjisini açığa çıkaracaktır. Bununla da kalmayıp ne yazık ki global ölçekte bir yayılım sağlama potansiyeline sahip olacaktır. Üçüncü dünya savaşının ayak sesleri bu tutulma ile duyulmaya başlayabilir. Global düzeyde büyük ölçekli yangınlar, patlamalar ve kazalar ne yazık ki önümüzdeki süreçte sıklıkla gözleyeceğimiz konular olacaktır. 129. Saros döngüsünün uzantısı olan tutulma en son 8 Nisan 2005 ve 29 Mart 1987 yıllarında yaşanmıştı.

Tutulmadan olumsuz etkilenecek burçlar: Koç burcu, Yengeç, Terazi, Oğlak.
Olumlu etkilenecekler: Aslan ve Yay burçları tutulmayı rahat atlatacaktır.
İkizler ve Balık stabil atlatacaklar.
Akrepler ve Başaklar nispeten daha kolay atlatacaklar.

JÜPİTER ERİS KAVUŞUMU
Son olarak ise ay sonunda gerçekleşecek olan Jüpiter Eris kavuşumu ile dünyanın birçok bölgesinde Nisan ayının sonuna doğru, belki inançlar sebebiyle, belki de fikir ayrılıkları sebebiyle toplumların ve insanların ikiye bölündüğüne ve buna bağlı çatışma enerjilerinin açığa çıkmasına şahitlik edebiliriz. Bir çok toplumda senin fikrin, benim fikrim çatışması sebebiyle İsyanlar gözlemlenebilir ve tabi bazı toplumlarda iç savaş gibi tatsız görüntülerde yaşanabilir. Para piyasaları, borsa, kripto gibi yatırım araçlarında bazı bölünmeler söz konusu olabilir. Bu bölünmeler yatırım araçlarının yarı değerine kadar düşmesi anlamına da gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir