2023 Yılında En Çok Tercih Edilen Saç Ekim Merkezleri

En çok tercih edilen saç ekim merkezi hangisi veya 2023’te saç ekim fiyatları ne olacak diye merak ediyorsanız sizi yazımızı okumaya davet ediyoruz! Bilgi edinerek sizler de emin adımlar atabilirsiniz.

Türkiye’nin en çok tercih edilen saç ekim merkezleri hangileri?

  • Este Favor Saç Ekim Merkezi

  • Müttalip Keser Saç Ekim Merkezi

  • Este World Saç Ekim Merkezi

  • Doku Tıp Merkezi

  • Dr. Serkan Aygın Sac Ekim Merkezi

 

Saç Ekiminde Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Günümüzde yaygın bir sorun olması sebebiyle saç dökülmesinin tek kalıcı çözümü olan saç ekimi uygulamaları oldukça sık yapılan işlemler olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu nedenle toplumda saç ekimiyle ciddi bir bilgi kirliliği bulunuyor. Bu yanlışlıkları ortadan kaldırmak adına gözlemlerimizi size aktarıyoruz:

Yanlış: “Yaz aylarında saç ekimi yaptırılmaz”

Yanlış: “Sadece sakaldan veya sadece göğüsten kök alınarak saç ekimi yapılabilir”

Yanlış: “Safir yöntemi daha iyidir” ya da “DHI yöntemi daha iyidir”

Yanlış: “Tıraşsız saç ekimi herkes için uygundur”

Yanlış: “Saç ekiminde komplikasyon riski yoktur”

Yanlış: “Gideceğim herhangi bir merkezde saç ekimimi doktor yapar”

 

2023 Yılı En Çok Tercih Edilen Saç Ekim Tekniği Hangi Teknik Olacak?

Peki ya en iyi saç ekim tekniği hangisidir diye merak ediyorsanız 2023 yılını göz önüne alarak bu soruya güzel bir cevap bulalım.

Saç ekimi işlemi, kişiye göre özel olarak planlanan bir süreç olsa da en yaygın olarak tercih edilen saç ekim yöntemleri DHI ve FUE saç ekim yöntemleridir.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE), cildinizden tek tek saç köklerinin alınarak vücudunuzun saçların daha ince veya hiç olmadığı başka bir bölgesine taşınmasıyla yapılan bir saç ekimi türüdür FUE, “saç tıkacı” görünümüne yol açan foliküler ünite nakli (FUT) prosedüründen daha popüler hale gelmiştir. Cerrahlar, tek folikülleri çıkarmak ve onları hareket ettirmek için mikro delikler kullanır ve geride neredeyse hiçbir iz kalmaz.

DHI, FUE saç ekiminin değiştirilmiş bir versiyonudur ve benzer bir prosedür izlenir. Cerrahınız saç foliküllerini kafa derinizin bir kısmından, genellikle ensenizin arkasından çıkaracak ve saçsız bölgelere yerleştirecektir. Bu saç folikülleri sonunda yeni saçlar çıkaracaktır.

2023 Saç Ekim Fiyatları Ne Kadar? Fiyatlar Neye Göre Belirlenir?

Saç ekimi fiyatları günümüzde oldukça farklılık göstermekle ile beraber bu fiyatın artacağı öngörülmektedir. 2023 yılında kura bağlı olarak değişiklik görülecek ve bu değişiklik fiyata yansıyacaktır. Daha fazla detaylı fiyat bilgisi almak için tercih ettiğiniz klinik ile görüşmeniz gerekebilir.

Dünyada 2023 Yılında Saç Ekim Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Saç ekimi ve diğer ameliyatların maliyeti hastanın durumuna göre değişebilmekte ve artabilmektedir. Öncelikle, ameliyatınızı iyi planlamak için deneyimli ve profesyonel tıbbi danışmanlarla muayene olmanız önemlidir. Bu, gerçek beklentileri tanımanıza yardımcı olacaktır.

Saç ekimi 2023 fiyatları ise dünya üzerinde kur ve aletlerin fiyatlarındaki değişikliğe güncellenecektir. Kliniklere göre fiyat değişikliği görebilirsiniz, bundan dolayı tercih ettiğiniz kurum ile birebir görüşme yapmanı ve gerekli analizleri tamamlamanız gerekli olabilir.

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi işlemi için dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Öncelikle uzman bir kadroyla çalışan yetenekli bir doktor seçmeniz, öncesi-sonrası fotoğrafları incelemeniz, yapılan yorumlara göz atmanız, ardından uzmanlarla birlikte süreci yönetmeniz gerekebilir. İşlem sonrasında ise doktorunuzun tavsiye ettiği ilaçları yine tavsiye ettiği ölçüde kullanmalı, beslenmenize özen göstermeli, bir süre güneşten kaçınmalı, şapka gibi o bölgeye baskı yapacak ürünler kullanmamalı, önerilen şampuan ve temizleme malzemelerini kullanmalı, işlem yapılan alana bir süre temas etmemelisiniz. Oluşabilecek herhangi bir sorunda ise hemen doktorunuza başvurmanız oldukça önemlidir. Doktorunuz gerekli uygulamaları en kısa sürede tamamlayacaktır.

BU YAZI BİR İLAN METNİDİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir